|

 
 • obrázek: Krnda vs. panda

  25. 02. 2016

  Krnda vs. panda

  Snaha plzeňské ZOO dát o sobě vědět i v metropoli vyloudila Botkovi úsměv na tváři – byl by tady hřích nevyužít komparace plzeňských a pražských zvířat, navíc s Krndou jako bonus. Bohužel navržená série reklamních motivů nespatří světlo světa, o důvodech se není třeba šířit. Není to první Botkova práce, která skončí v šupleti, ale jedna z nemnoha odmítnutých, kterou zveřejňuje. Krndy je totiž i na plakátu škoda…


 • obrázek: Utajené příběhy

  15. 01. 2016

  Utajené příběhy

  Ve čtvrtek 21. 1. 2016 od čtyř odpoledne drží PB v posluchárně číslo 9 na SSUPŠ Zámeček přednášku – přijdou na přetřes některá notoricky známá díla, o kterých ale notoricky nikdo nic neví (ne, Mona Lisa mezi nimi fakt není). Vycpávka děr, které nestojí seriosním kunsthistorikům za zmínku aneb „Co vám v hodinách dějin výtvarné kultury neřekli a neřeknou“. Bude se hojně promítat, bude se hojně odbočovat, veřejnost srdečně zvána. Vstupné 50 Kč bude deponováno na degustační konto, kteréžto bude beze zbytku anihilováno koncem školního roku na besídce žáků a přátel školy v křimické hospodě V Křoví.


 • obrázek: ASEAN Film Festival 2015

  09. 09. 2015

  ASEAN Film Festival 2015

  Čtvrtý ročník pražské přehlídky filmů zemí ASEANu a druhý s Botkovo grafikou byl zahájen v úterý 8. září, opět v kině Lucerna, tentokrát pod patronací režiséra Petra Jákla. Každý den jeden národní film, přehlídka končí v sobotu. Foto © Klára Cvrčková


 • obrázek: DŮCHOD!

  27. 06. 2015

  DŮCHOD!

  Na SSUPŠ Zámeček vyučoval PB od zimy 2010 do léta 2015. Zkraje to vypadalo jen na dočasný záskok, dočasnost se ale nakonec protahla na skoro pět let. Byly to fajn roky, ale nastal čas předat žezlo – a to se stalo v pátek 26. června. Následná oslava odchodu na pedagogický odpočinek se povedla, vyobrazené konceptuální dílko se jmenuje „Odchod Botky ze školství" a jejím autorem je malíř, fotograf, pedagog a prima kolega Pavel Hauer. Odkaz Komenského pošlapán, ale on se z toho vzpamatuje.


 • obrázek: A Celebration of Philippine Art and Culture

  20. 02. 2015

  A Celebration of Philippine Art and Culture

  Plakát avizující výstavu pořádanou Velvyslanectvím Filipínské republiky v Praze ve spolupráci s Honorárním generálním konzulátem Filipínské republiky v Brně na zámku v Rájci nad Svitavou. Kromě plakátu vznikly i pozvánky ve stejném duchu.


 • obrázek: Kačaba desetiletá!

  05. 02. 2015

  Kačaba desetiletá!

  Café restaurant Kačaba slaví desáté narozeniny. K narozeninám si provozovatelé kavárny rozhodli dát si dárek – logo Kačaby jako maskota. PB, jakožto autor ptáka Kačaby, byl požádán, aby s tím něco udělal. PB pravil, že to udělat lze, ale pokud mají být dodrženy alespoň trochu proporce opeřence, bude to maskot monstrózní. Klient pravil, že to nevadí. Nu dobrá. Kačaba je hotová, už běhala po městě, lidé ji zdraví, děti ji hladí, vše OK – až na jednu věc. Nikam se nevejde. Je monstrózní.


 • obrázek: Cirque Citroën

  02. 10. 2014

  Cirque Citroën

  Necelé dva roky po plzeňské premiéře je kachní spektákl pana Botky a pana Hory opět na scéně. Inovovaná výprava, hogo-fogo galerie – tedy konkrétně Galerie 35 ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici 35 v Praze. Vernisáž 1. října se vydařila, lidí mraky, nádavkem dva velvyslanci, pěla Marcela Brožová a přítomen byl i Jaryn Hořava se svojí Rosálií. K vidění do 30. listopadu. Autoři děkují produkční Janě Krupičkové, Francouzskému institutu, všem nadšeným kachnařům, kteří přístavili své stroje a firmě CITROËN, která na celou akci pustila nějakou zlatku.


 • 07. 09. 2014

  Cirkus bude!

  Reklamní spoty do Radia 1 pro nadcházející kachní výstavu natočeny, trailer pro pražská kina hotov – zdá se tedy, že už není cesty zpět. Kachny se valí na Prahu.