Victory for LEM

Victory for LEM

Z grafického hlediska není volební kampaň žádná velká výzva (základ je vždy panák a typo), zábava taky nic moc a navíc ustavičně hrozí, že se to zvhrne v nějakou předvolební trapnost. A pak taky KOHO propagovat, když má Botka z KAŽDÉ strany osypky – proto taky nemůže dělat jiné než senátní volby. Zde vyhodnotil, že kandidát je OK a kampaň neinfikují žádní „mladí a dynamičtí“ (s Honzou Košťálem PB dělal léta ZOO a povětšinou to bylo vtipný, trapný jenom malinko), takže to kroucení palců by nemuselo nutně nastat. Tedy tak jo. Nakolik zde Botkova práce přispěla ke zdárnému výsledku lze těžko říct, kvantifikovat se to dá těžko – a i kdyby ano, asi by to nebylo moc. Ale i tak má PB radost, Senátu je dnes třeba víc, než kdy jindy – ta rudohnědá, na východ ukloněná svoloč si vyskakuje až hanba. Každé křeslo, ve kterém nesedí bolševickej nok, má cenu zlata.
Botka gratuluje panu senátorovi Aschenbrennerovi k vítězství a přeje mnoho sil do dalších let v horní komoře parlamentu. Bude je potřebovat.

25 metrů čtverečních

25 metrů čtverečních

Botka ve Visiu. 25 metrů čtverečních potištěné plochy. Jen plakáty, nic víc.

Píno v Kačabě

Píno v Kačabě

Stoly v Kačabě. Vzhledem ke specifické povaze podniku bylo už zkraje nutno stoly nějak jasně označit - a čísla se zrovna nejevila jako ten nejlepší nápad... Takže se na stoly namalovaly obrázky. Časem se to ovšem ošoupalo. Tedy se udělaly samolepky. Dobrý, ale to se zase loupalo... volalo se Botkovi, Kačaba je trošku i jeho dítě – hele, nějak to vyřeš. Vědom si faktu, že jen máloco nedokáže vyřešit parta zhulenejch negrů s letlampou, obstaral si Botka pájku (letlampa je až stage 2) a vyrazil. Po tři dopoledne rejpal za ukrutného smradu pájkou do stolů – a je to. Tohle snad chvíli vydrží. A protože jeden ze stolních symbolů je pes, vyrejpal si tam Pína, toho nejsympatičtějšího čokla, co kdy zažil. Píno už sice očuchává patníky ve světe za zrcadlem, ale tady, v Kačabě, má takhle pomníček. Jinak si tam jděte dát kafe nebo něco dobrýho, po tej koroně je jim trochu ouvej...

Klub přátel hudby 2020/21

Klub přátel hudby 2020/21

Nová koncertní sezóna za dveřmi, Botka dělal pro Plzeňskou filharmonii programovou brožuru. Fórek „stojan do vody ponořený zdá se býti nalomený“ se ukazuje být nosný, Botka ho proto bude ždímat co to dá.

Svatojakubské veselí 2020

Svatojakubské veselí 2020

Plakáty k ledoveckým poutím dělává většinou Horácius, ale letos nemohl, takže to bylo na Botkovi. Dobře tak – a budou nová vrata!

Panic in the Art Class

Panic in the Art Class

V době karantény a útlumu všeho Botku zachvátila lehká panika („šmarjá, co bude se kšeftem?“), v důsledku čehož vzniklo triko „Panika ve třídě“. Z lehce zoufalého počinu se stal poněkud překvapivě lehký hit. Už ho nosí i studenti na Sutnarce!

Dentilka

Dentilka

Značka zubní ordinace. Ha ha ha, smích skrze zkažené zoubky!

BR-NO

BR-NO

Záznam trasy přeletu České republiky prezidentského speciálu Air Force One s Donaldem Trumpem na palubě, kde se pilot mistrně vyhnul Brnu, se stala novým altenativním logem moravské metropole. A už je na trikách – prodává se na bastard.cz

Vánoční pečení 2019

Vánoční pečení 2019

Tradiční akce Spolku rodičů V Remízku opět (již po osmé!) s Botkovým plakátem. Botka je sám zvědavý a) kolik let ještě bude tyhle plakáty dělat, b) na kolik let mu ještě vystačí vánoční „pečící“ fóry.

Roman Brückner ve Visiu

Roman Brückner ve Visiu

Recitátor 1

Recitátor 1

Z anotace autora: Netradiční sbírka textů k přednesu, jejichž tématem je často sama recitace. Záměrem autora, divadelního herce a režiséra Viléma Dubničky, který má bohaté zkušenosti s recitačními soutěžemi (v mládí jako recitátor, dnes jako porotce) je nabídnout zajímavou výzvu pro ty, kteří chtějí přijít s něčím novým a neotřelým.
Botka tuto útlou voničku básní (převážně) vysadil, ilustroval a připravil k tisku. K dostání u vašeho knihkupce. ISBN: 978-80-905117-8-1

Café Nihiliste

Café Nihiliste

Jak již říkal pan Načeradec „příbuzný, smí to vůbec být?“ aneb drobné grafické práce pro širší rodinu.

Trienále plakátu na Kypru

Trienále plakátu na Kypru

2410 zaslaných plakátů z 53 zemí, 134 plakátů vybraných, jeden z nich od Botky z Čech.

Plzeňské dvorky 2019

Plzeňské dvorky 2019

Čtvrtý ročník Plzeňských dvorků již tuto sobotu! V roce 2016 spolu s fotografem Jiřím Zahradníkem, hochy z Agionetu a Správou informačních technologií města Plzně dával Botka této akci tvář. Na webu se stále ještě drží a aktualizuje.

Netrval ve Visiu

Netrval ve Visiu

Sochař Vítezslav Netrval opět ve Visio Art Gallery, Botka tradičně dělal pozvánku. Netřeba nic skrývat, červené trenky jsou jasné. Absolveni Vysoké školy života si již brousí nože. A někteří i zapínají Caps Lock!

Mezinárodní univerziáda ve střelbě 2020

Mezinárodní univerziáda ve střelbě 2020

Akademické mistrovství (aka univerziáda) ve střelbě se bude v r. 2020 konat v Plzni. Botka dělal značku: ostrý zrak – pevná muška – rána na desítku – plzeňská kašna a kruhy na vodě (na náměstí si každý z účastníků zajde, aby z města uviděl i něco jiného, než střelnici) – nezbytné univerzitní U

Chameleon pro zoo

Chameleon pro zoo

Vozový park plzeňské zoo se postupně obléká do Botkova kabátu – co auto, to jiné zvíře. Někdy i dvě. Zvěrolékařská Octavia tak vyfasovala chameleona.

z cyklu VLAJKY: Velká Británie Mk.II

z cyklu VLAJKY: Velká Británie Mk.II

Po dvou letech zase nová vlajka Velké Británie. Zdá se, že Botkův cyklus VLAJKY asi nikdy neskončí...

Český Dvůr Beroun

Český Dvůr Beroun

Po několikaměsíční kompletní rekonstrukci se na berounském náměstí pro návštěvníky znovu otevřela restaurace Český Dvůr. Botka dělal fungl novou značku a bižuterii okolo, interiér měla na starosti firma KOŽELUHA – český truhlář.

Miroslav Zikmund 100!

Miroslav Zikmund 100!

Plzeňský rodák pan Miroslav Zikmund se dožívá stovky! Paráda, gratulace veliká.