IMAGE:

Komunální volby 2018

Bylo-nebylo. Byl jednou jeden hodný pan režisér a ten dostal nápad, jak jednoduchou formou osvětlit (prvo)voličům princip komunálních voleb – udělá krátký, humorný, osvětový animovaný film! Sepíše tedy scénário a s nápadem seznámí magorát jednoho velkého krajského města. Magorátu se nápad líbí, ale chce něco vidět. Pan režisér osloví animátora, animátor osloví výtvarníka. Společně všichni táhnou a vyrobí trailer filmu. Režisér předvede trailer magorátu a odchází s podepsanou smlouvou. Svůj scénář namluví, nahraje a dá výtvarníkovi. Výtvarník se nijak nebrzdí a nakreslí obrázky. Pošle je animátorovi. Animátor obrázky vybarví a rozhejbe. Režisér hrdě předvede výsledek na magorátu – hle, zde je váš film! Ticho. Magorát zděšen. Co je toto? A co toto? Jak bychom tohle? A támhleto! Nikdy! Nelze!
Výtvarník odmítne cokoliv překreslovat. Hrbit se před vrchností? Cha! Nikdy! Nelze!
Hotovo. Pan režisér v tenzi. Smlouvu roztrhat, sežrat a zapít inkoustem. Dluží výtvarníkovi, dluží animátorovi, děti řvou hlady, žena nedá, magorát mu nasere.
Do věci se vloží paní produkční. Film koupí Česká rada dětí a mládeže. Pověsí si ho na facebook. Film má zakrátko přes 100.000 shlédnutí. Director's cut (na konci filmu loď potopí torpédem ruská ponorka Voloďa) na facebooku pana režiséra další desetitisíce. Přidávají se další. Film je předveden v televizi. Sukces.
Výtvarník to uzavře tak, že kdyby to býval byl věděl, tak by se s těmi obrázky vysíral trochu víc. Holt příště.