IMAGE:

Nachhilfe-Mentoren

Dejme tomu, že by se k nám nahrnulo zhruba 130.000 migrantů – to je tak poměrovně stejně, jako ten +/- milion vedle v Německu. Uprchlický centra narvaný, semo tamo nějaká tělocvična či kulturák přeměněnej na nocležnu, nedostatek učitelů jazyka, nedostatek všeho, problémy veliký a na mnoha místech, smutek, kravál a binec. Tomiovi by v tu ránu praskla žilka – a nebyl by jedinej. Byl by obrovskej řev. Co by se tady dělo Botka netuší.
Vedle mají taky problémy, ne malý, ale je jim tak nějak povšechně jasný, že řev ničemu nepomůže, co bylo bylo a halt se „musí durch“. A protože učitelů je na tuhle masu málo, hledají se dobrovolníci, co by pomohli a doučovali především migrantský děcka, protože to je budoucnost. A pro ty dobrovolníky se udělaj workshopy – bezplatný – jak na to. Profesionálně a bez řevu. Prostě problém se řeší. Tenhle přístup se Botkovi líbí.

PS: Nutno dodat, že tiskové oddělení města Metzingen tuto původní verzi plakátu těsně před vytištěním zařízlo. Důvod? Plakát je „politicky nekorektní“. Botka se nikdy nedozvěděl – ač se dost snažil – CO je zde politicky nekorektní. Zřejmě to souvisí s dobou. S dobou, kdy jsou všichni radši předposraní.